Pedikür Kilis
Pedikür Kilis

Pedikür

Pedikür Kilis

Ayak bakımı da, en az el bakımı kadar önemlidir. Ayaklarımız tüm yorgunluğu taşıyan, aynı zamanda kapalı ayakkabılardan dolayı en çok yıpranan organlardan biridir. Gündelik hayatında bakımlı olan kadınların 4 ila 5 haftada bir pedikür yaptırması gerekmektedir. Özellikle şeytan tırnakları ve tırnak batmasından kurtulmak için pedikür düzenli şekilde uygulanmalıdır.

Pedikür Nedir? Nasıl Yapılır?

Pedikür de, manikür gibi ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakımı işlemidir. İşlem ile ayak tırnakları kısaltılır, temizlenir, ölü derilerden arındılır ve törpülenerek istediğiniz şekle getirilir. Pedikür yaptırırken hijyenik bir ortamda yaptırdığınıza ve malzemelrerin uygulamadan önce temizlendiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Pedikürü de manikür gibi sadece, estetik amacıyla değil, temizlik ve tedavi amacıyla da yaptırabilirsiniz. Özellikle ayak tırnaklarında sıkça rastlanan tırnak batmalarında düzenli pedikürün uygulanması kesin çözümdür.

Pedikür işlemine ayakların ılık bir suda bekletilerek yumuşatılması ile başlanır. Ayaklarınız bir süre suda kaldıktan sonra tırnak etleriniz ve ölü deriler ıslanacaktır ve temizlenmesi daha kolay olacaktır. Ayaklarınız iyice ıslandıktan ve yumuşadıktan sonra ayak törpüsüyle parmak ve taban kısmındaki ölü derilerin temizlenmesi, tırnak etlerinin kesilmesi işlemi gerçekleştirilecek. Bu işlemin ardından, tırnaklar istediğiniz uzunlukta kesilerek, törpü ile tırnakları son şekline getirebilirsiniz. Tüm işlemlerin bitiminden sonra, istediğiniz renkteki ojeyi uygulayabilirsiniz.

Manikür Kilis, Kilis Manikür denildiğinde Enliva Güzellik Merkezi Modern Ekipmanları ve Alanında Uzman Kadrosu İle Hizmetinizde.

Pedikür Kilis

Enliva Güzellik Merkezi

Manikür Pedikür Kilis

  • Pedikür Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Öncelikle işlem yaptıracağınız yerin hijyenik olmasına dikkat edin.
  • Pedikür yaptıracaksanız ya kişisel pedikür setinizi kullanın, ya da kullanılan aletlerin sterilize edildiğinden emin olun.
  • Ayaklarınız tam yumuşamadan işlem yapmamaya özen gösterin. Bu tırnak etlerinin ve cildinizin tahriş olmasına ve yaraların oluşmasına neden olabilir.
  • Sağlıksız ortamda pedikürün yapılması mantardan AIDS’e birçok hastalığın bulaşmasına neden olabilir.
  • Tırnaklarınızın doğru kesilmemesi tırnak batıklarına ve şeytan tırnağına sebep olabilir. İşlemi işinde uzman kişilere yaptırdığınızdan emin olun.
Pedikür Kilis

Pedikür Kilis, Kilis Pedikür, Manikür ve Pedikür Salonları Kilis, Manikür Pedikür Kilis, Kilis de Pedikür, Manikür ve Pedikür Kilis, Kilis Tırnak Bakım Salonu, Kilis Ayak Bakımı Denildiğinde Enliva Güzellik Merkezi Akla İlk Gelen Tek Marka

Güzellik Merkezi Kilis

Güzellik Hizmetlerimiz

Enliva Güzellik Merkezi Güzelliğiniz ve Sağlığınız İçin Hizmetinizde