Çatlak Tedavisi Kilis

Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi Kilis

Çatlak Tedavisi

Cilt yüzeyinden ince bantlar şeklinde görünen çatlaklar, cildin hızlı esnemesine bağlı olarak cildin alt (dermis) katmanında oluşan girintili, uzun çizgilerdir. Ergenlik döneminde veya sonrasında hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça yaygındır. Çatlaklar vücudunuzun hemen hemen her yerinde görülebilir.

Kusursuz vücut denilince akla ilk olarak ince, pürüzsüz ve fit bir vücut geliyor. Fakat doğum yapmak, kilo alıp vermek veya genetik faktörler dolayısıyla vücudumuz ‘kusursuz’ tanımından uzaklaşıyor. Vücutta oluşan çatlaklar kadın ve erkeklerin en büyük kabuslarından biridir. Çatlaklar genellikle kadınlarda görülse de erkeklerde de ergenlik döneminden itibaren sıklıkla gözlemleniyor. Çatlak tedavisi için ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemler mevcut.

Vücutta Çatlak Neden Oluşur?

Cilt çatlakları her ne kadar kiloyla bağlantılı olduğu düşünülse de bu her zaman geçerli değildir. Çatlaklar, derinin incelmesi, kolajen ve elastik liflerin deformasyonu sonunda ortaya çıkar. Deri yapısı esnek olmayan kişiler hızlı bir şekilde kilo aldığında, ergenlik döneminde hızlı boy artışı veya hızlı kilo alımı yaşadığında vücutta çatlak görünüm belirir.

Çatlaklarınızın ardındaki nedene rağmen, oluştukları süreç genellikle aynıdır. Vücudun en büyük organı olan cilt, bizi çekici göstermenin dışında pek çok işleve sahiptir. Deri, epidermis, dermis ve subkütanöz katman olmak üzere üç katmandan oluşur. Derinin elastikiyetinden sorumlu bir protein olan kollajen, orta tabaka olan dermiste bulunur. Bu proteinin konsantrasyonu her kişide değişir. Bazı insanlar, çatlaklar oluşmadan cildin hızlı genişlemesine veya büzülmesine dayanacak kadar kollajene sahiptir.

Düşük kollajen seviyesine sahip olanlar için, cildin hızlı gerilmesi, kollajen liflerinin yırtılmasına neden olur. Bu, cildin daha derin katmanlarının öne çıkmasına ve çatlakların oluşmasına neden olur.

Çatlaklar kortizonlu ilaç kullanan ve hormon sorunu yaşayan hastalarda da görülür. Çatlak problemi genellikle kalça, karın, göğüs, kol ve diz arkasında görülür. Çatlaklar ilk aşamada pembe ve kırmızı tonlarında olur ve zamanla beyaz renge dönerler.

Çatlak Tedavisi Kilis, Kilis Çatlak Tedavisi denildiğinde Enliva Güzellik Merkezi Modern Teknolojik Cihazları ve Alanında Uzman Kadrosu İle Hizmetinizde.

Çatlak Tedavisi Kilis

Enliva Güzellik Merkezi

Gebelik ve Doğum Sonrası Çatlakları

Doğum sonrası çatlakları, bebeğin hızlı büyümesi nedeniyle kadınlarda çatlakların önde gelen nedenlerinden biridir. İstatistiklere göre, hamile kadınların % 50 ila % 90’ı hamilelik sırasında veya sonrasında çatlaklar yaşıyor.

Çatlak Belirtileri Nelerdir?

Genellikle göğüslerin, kalçaların, basen, kolların, karın ve sırtın çevresinde bulunan çatlaklar, cildin elastikiyet sorununun ötesinde gerilmiş bölgelerdir ve cilt, çatlak işareti haline gelen bir “iç yara” oluşturur.

En yaygın nedenler, hamilelik, kilo kaybı, kilo alımı, deri genişleme atakları, meme dokusunun büyümesi ve hatta ağırlık antrenmanından kaynaklanabilen cildin gerilmesidir.

Belirtileri ise bölgede kuruluk, kaşıntı, minimal cilt sızlamaları ve kızarıklık olarak kendini gösterir ve hızla oluşumunu tamamlar.

Fraksiyonel Lazer Çatlak Tedavisi

Fraksiyonel lazer, çatlak tedavisinin en etkili yöntemlerinden biri. Bu tedavide, ısının etkisinden yararlanarak kolajenler kısaltılır ve kolajen sıkılaşması sağlanır. Kolajen ve elastik liflerinin üretimi ile birlikte deri kendi kendini yeniler. Böylece vücuttaki çatlak görünümü azalır.

Fraksiyonel lazer iki gruba ayrılır. İlki 1440 nm, 1540 nm, 1550 nm dalga boyunu kullanan fraksiyonel lazer, diğeri ise 2940 nm, 2970 nm erbium lazerler, 10600 nm karbondioksit lazerdir. Yüksek dalga boyuna sahip olan CO2 lazer yöntemi derinin soyulmasına yardımcı olduğu için çatlak tedavisinde daha etkili bir sonuç yaratır.

Çatlak tedavisi için ortalama 4-6 seans Fraksiyonel lazer yaptırmanızı öneririm. Her seansın arası minimum 1 hafta olmalıdır. Dilerseniz lazer tedavisini mezoterapi ile kombinleyerek çatlaklarınız için daha etkili ve hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

Fraksiyonel lazer tedavisi mutlaka uzman kişiler tarafından uygulanmalı. Yanlış lazer tedavisinde cildinizde leke oluşabilir ve iyileşme dönemi uzayabilir.

Lazer Çatlakların Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazer çatlak tedavisi , göğüslerde, kalçalarda, iç bacak ve basenlerde, kollarda, karın, kalçalarda ve sırtta çatlakların görünümünü etkili bir şekilde azaltabilen yeni, cerrahi olmayan bir tedavi programıdır. Her çatlak tedavisi yaklaşık 45-60 dakika sürer. Her 4-6 haftada bir tedavi gereklidir.

Altın iğne Uygulaması

Altın iğne tedavisi, cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Altın iğne radyofrekans cihazı, mikro iğneler aracılığıyla deri altına ulaşır. Altın iğneler, çatlak olan bölgeye uygulanır ve deri yüzeyinde mikro delikler meydana getirilir. Deri altına gönderilen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi hızlandırılır. Altın iğne yönteminde kolajen üretimi uyarılır ve cilt kendini tedavi etmeye başlar.

Çatlak tedavisi için 3-4 hafta aralıklarla 3 seans altın iğne yaptırabilirsiniz. Uygulama sonrasında çatlakların çapı küçülür ve çatlak rengi belirsizleşerek vücudun daha kusursuz görünmesi hedeflenir. Altın iğne yaptırdıktan sonra cildinizin 3-4 saat boyunca kızarması normaldir.

Çatlak Tedavisi Kilis

Çatlak Tedavisi Kilis, Kilis Çatlak Tedavisi, Çatlak Tedavisi Fiyatları Kilis, Lazerle Çatlak Tedavisi Kilis, Vakumlu Çatlak Tedavisi Kilis, Fraksiyonel Çatlak Tedavisi Kilis, Striort Çatlak Tedavisi Kilis Denildiğinde Enliva Güzellik Merkezi Akla İlk Gelen Tek Marka

Güzellik Merkezi Kilis

Güzellik Hizmetlerimiz

Enliva Güzellik Merkezi Güzelliğiniz ve Sağlığınız İçin Hizmetinizde